top of page

PLUS BAHÇEŞEHİR

Kurs Merkezi

Ortaokul kademesi, öğrencilerin akademik yönlerinin geliştiği bir dönemdir. 

Kurslarımızda programlar öğrencilerin akademik yönden gelişmesi için hazırlanmıştır. Ders çalışma alışkanlığı, çalışma disiplini, test sistemi, muhakeme ve beceri temelli soruların çözülebilme kabiliyetini arttıracak çalışmalar yapılmaktadır. 

Dersi Seven Öğrenciler LGS 'de daha Başarılı

Öğrencileri yarış atı haline dönüştürmemek, onların kişisel gelişimlerini sağlıklı şekilde sağlamak, becerilerini geliştirmek ve şehir yaşamının stresini üzerlerinden atmalarını sağlamak için imkanlar sunulmaktadır. Bunun yolu da öğrencinin öğretmenleri ve dolasıyla da dersleri sevmesinden geçmektedir.

Ortaokul dersleri için verilen kurslarda akademik derslerin yanı sıra, akıl oyunları dersleri de verilerek öğrencilere yeni nesil soruları farklı yönlerde kavrama becerisi geliştirme şansı verilmektedir.

Plus Bahçeşehir Kurs Merkezi'nde LGS başarı öykümüz tam olarak böyle

başlıyor. 2024 LGS için ne kadar erken başlarsanız o kadar şanslı olacaksınız.

PLUSKURSBAH.jpg
2024lgsbahcesehir.jpg
İNSTAGRAM TAARIM.jpg
OZEL DERS-min.jpg
slider89-min.jpg
lgs hazırlık-min.jpg
LGS3.jpg

5. SINIF

5.  SINIF öğrencilerimize yabancı dil ağırlıklı kurs programı uygulamaktayız. Öncelikle öğrencilerimize Seviye Tespit Sınavı (STS) uygulanarak, İngilizcedeki bilgi ve beceri düzeylerini belirlemekteyiz. 
Öğrencilerimizin İngilizcede sadece okuma-yazma ve teorik bilgilerle  sınırlı kalmayıp, pratikle ve İngilizceyle sosyalleşerek ingilizce konuşma akıcılığı kazanmalarının sağlanması hedeflenmektedir. Okul derslerine de yardımcı olarak müfredatlandırılmış programlarımız sayesinde öğrencilerimizin hem okuldaki derslerinde başarılı olması hedeflenmekte hem de özgüveni yüksek ve İngilizceyi seven öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

lgs 1.jpg

6. SINIF

Plus Bahçeşehir Kurs Merkezi’nde 6. Sınıflarda okul derslerine takviyede bulunmanın yanında analitik düşünme, test tekniğini geliştirme, doğru ve hızlı okuma, okuduğunu anlama ve yorumlama yeteneğini geliştirmekle beraber sınav psikolojisini şimdiden anlatarak kaygıyı kontrol altına almayı öğretiyoruz. Konu tarama testleri ve deneme sınavlarını sık sık uygulayarak eksik konuları tespit ediyor, hızlı ve etkin bir şekilde tekrar ve tamamlamaları gerçekleştiriyoruz. Başari hazzını tadan bu öğrenciler  dersleri dışında  günlük  oyun ve sosyal faaliyetlere de  gerektiği ölçüde yer vererek  hayatlarında daha da aktif  bir  konuma  gelirler.

lgs 2.jpg

7. SINIF

Liselere Giriş Sınavı (LGS)hazırlığında 7. sınıfın büyük bir önemi vardır. Bu yüzden Liselere Geçiş Sistemi ile başlayan yeni nesil sorulara hazırlık olarak üst düzey çalışmalar yapılır. Derslerin müfredatlarına göre yoğunlaştırılmış programlar uygulanarak ayda 2 defa yeni nesil deneme sınavı yapılır. Deneme sınavları değerlendirilirken konu eksikliklerine göre çalışmalar uygulanır. Öğrencilerimize analitik düşünme, test tekniğini geliştirme, doğru ve hızlı okuma, okuduğunu anlama ve yorumlama yeteneğini geliştirme gibi akademik çalışmaları izleyen rehberlik servisinin yürüttüğü programlarla da her öğrenci birebir izlenir ve velilerimiz bilgilendirilir.

bottom of page