top of page
REHBERLİK.jpg
1.KSIM.png
3. KISIM.png
2. KISIM.png
6K.png

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

BİREYSEL
ETÜT PLANI

BİREYSEL
DERS VE SINAV TAKİBİ

EĞİTSEL
REHBERLİK

ÖĞRENCİ
KOÇLUĞU

GRUP
REHBERLİĞİ

VELİ 
İŞBİRLİĞİ

SINIF İÇİ
REHBERLİK

Plus Bahçeşehir Kurs Merkezimizde öğrencilerimizin yaş seviyelerine göre bilişsel, duygusal ve sosyal alanlarda ortaya çıkabilecek farklı sorunlar ile ilgili çalışmalar yapılır. Sadece sorun yaşanan alanlarda değil, öğrencilerimizin güçlü alanlarında da desteklenerek kendileri ile barışık, sorgulayan, ruhen sağlıklı, mutlu, kendi adına karar alabilen bireyler olmalarına yönelik çalışmalar uygularız. Öğrencileri daha yakından tanımak ve etkili bir şekilde yardımcı olabilmek için öğrencilerimizle öğrenci koçumuz vasıtasıyla bire bir ilginme şansı yakalamış oluruz.

Öğrencinin sınav başarısı kadar okul başarısı da önemsenir. Okulda uygulanan sınavlardan önce öğrencinin hazırlığına destek olmak, onların yüksek puan almalarını sağlamak, sınav sonrasında yapamadığı soruları ve konuları tekrar ederek eksiklerini tamamlamak amacıyla bireysel takviye dersleri kapsamında bireysel etüt planı ve çalışma olanı verilir. Program sonunda öğrenci ölçme ve değerlendirme merkezimiz tarafından değerlendirilir ve veliye bilgi verilir.

Öğrencilerin yaş seviyelerine göre bilişsel, duygusal ve sosyal alanlarda ortaya çıkabilecek farklı sorunlar ile ilgili çalışmalar yapılır. Sadece sorun yaşanan alanlarda değil, öğrencilerin güçlü alanlarında da desteklenerek kendileri ile barışık, sorgulayan, ruhen sağlıklı, mutlu, kendi adına karar alabilen bireyler olmalarına yönelik çalışmalar uygulanır. Öğrencileri daha yakından tanımak ve etkili bir şekilde yardımcı olabilmek için ölçek, test ve envanterler uygulanır.

Plus Bahçeşehir Kurs Merkezi rehberlik servisleri, öğrencilerin gelişimsel özelliklerindeki farklılıkları dikkate alarak bunların olumsuz etkilerini minimize etmeye çalışır.

Öğrencilere eğitim koçluğu yapar, ailevi, kişisel ve akran gruplarıyla yaşayacağı olası sorunlara çözüm yolları geliştirir. Plus Kurs olarak öğrencilerimizin okul başarısını artırmaya yönelik veli işbirliği ve sınıf içi rehberlik gibi çalışmalar Plus Kurs rehber öğretmenleri tarafındandüzenli olarak öğrencilerin sınıf içi performans ve akademik başarısına göre özenle planlanır.

5. KISIM.png

SINIF İÇİ REHBERLİK UYGULAMALARI

Dönem başında hedeflenen davranış ve sosyal becerilerin gelişimini sağlamak, öğrencilerin başarılarının takibini yapmak ve değerlendirmek amacıyla her ay sınıf içi rehberlik etkinlikleri gerçekleştirilir. Etkinliklerde “Zaman Yönetimi”, “Verimli Ders Çalışma Teknikleri”, “Sınavlara Etkili Hazırlanma” ,”Plan Yapma” ve Uygulama”, “Öğrenmeye Güdülenme” , “Öğrenme Engellerini Aşma” ve mesleki rehberlik kapsamında çalışmalar yapılmaktadır.

bottom of page