top of page

İLKOKUL - OKULA HAZIRLIK PROGRAMIMIZ

Çocuklarımızı akademik anlamda başarılı olarak yetiştirmek için ilkokul döneminden başlamalıyız.

6-8 kişilik sınıflarımızda ve bireysel çalışma odalarımızda derslerimiz sessiz bir ortamda, tüm standartların üstünde olarak okul ve kurs tecrübesi olan güçlü öğretmen kadromuz tarafından verilmektedir.

İlkokul derslerine takviye, ödevlere yardımcı, öğrencinin zihinsel gelişimini ön planda tutan ortaokula hazırlık kurslarımızla en değerli varlığımız olan çocuklarımızın geleceğe koca bir artı ile başlamasını istiyoruz.

İLKOKUL-PLUSKURSMERKEZİ.png
okul çocukları

Haftanın 6 Günü Eğitim

Plus Bahçeşehir Kurs Merkezi  olarak ilkokul öğrencilerimize ve siz değerli velilerimize yoğun iş ve yaşam koşullarında çocuklarınızı güvenle teslim edebileceğiniz hafta içi 4 gün hafta sonu 2 gün eğitim veren kapsamlı bir program sunmaktayız.

mental.jpg

Mental Aritmetik

Alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından haftada 2 saat mental aritmetik dersi verilir. Matematiğin oyun haline getirilerek öğretilmesiyle çocuklarımız, matematikten korkmaz,  daha hızlı ve doğru problem çözer, güçlü bir belleğe sahiptir, akranlarından bir adım öndedir, çözüm odaklı ve hızlı düşünürler.

Satranç oyunu

Satranç Eğitimi

Plus Kurs Merkezi’nde öğrencilerimiz satranç oynamayı severek ve isteyerek öğrenir. Bu uygulamayla öğrencilerin, odaklanma ve konsantrasyon, güçlü hafıza ve öngörü yetisi, fotografik hafıza, gelişmiş hayal gücü ve yaratıcılık gibi beynin her iki lobunun da kullanılmasını sağlıyoruz.

99.jpg

Ev Ödevlerine Destek

​Plus Bahçeşehir Kurs Merkezi olarak öğrencilerimizin ödevlerine destek oluyoruz. Bunu yaparken, ödev talimatlarını yorumlamayı, soruları yanıtlamayı ve tamamlanmış çalışmayı gözden geçirmeyi rehberlik servisimiz ve sınıf öğretmenlerimizle öğretiyoruz.​​ 

33.jpg

Bilişsel Gelişim

Doğru besin tüketimi, uyku düzeni, spor ya da çeşitli aktivitelerin yanında bilişsel gelişim oyunlarının çocukların zihinsel gelişimini sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.​ Bu nedenle uyguladığımız ilkokul programımızda öğrencilerimizin bilişsel gelişimini ön planda tutuyoruz.

77.jpg

Eksiklerin Giderilmesi

Her öğrencinin öğrenme hızı birbirinden farklıdır. Dolayısıyla bazı öğrenciler için okulda öğretilenler yeterli olmayabilir ve çocukta bilgi eksikliği başlar eğer bu tespit edilip giderilmezse yeni konuların öğrenilmesi bu çocuk için imkansız bir hal alacağı için ilk amacımız öğrencideki bilgi eksikliklerini tespit edip gidermektir.

İngilizce renkler

After School English

After School English programımız ile okuldan sonra kurs merkezimize gelen öğrencilerimizin eğlenerek yabancı dil öğrenmelerini sağlıyoruz.

Audio-Visual metot kapsamında kitap, cd, workbook, vocabulary for kids gibi çalışmalarla dil gelişimini destekliyoruz.

moti.jpg

Motivasyon

Her anne baba çocuğunu ikna ya da motive etmek için ödül, ceza, cesaretlendirme gibi dışsal motivasyon yöntemlerine başvurur. Plus Bahçeşehir Kurs Merkezi olarak amacımız öğrencinin bu dış güdülenmeyi içselleştirmesi sağlamaktır. Çünkü motivasyon kaynağı içsel olan çocuklar her zaman daha başarılı olur.

lgs 2.jpg

Ders Çalışmayı Öğrenmek

Soru çözmek veya konu çalışmak ilkokul düzeyindeki bir öğrenci için korkutucu ve sıkıcı olabilir. Öğrencilerimize ders çalışırken eğitim materyallerini doğru kullanma tekniklerini ve etkili not alma yöntemlerini öğretmeyi amaçlıyoruz.​ Bu sayede öğrencilerimizin sadece okulda kalmayan bir ders çalışma disiplini kazandırmayı hedefliyoruz.

Tüm bunların erken yaşta sağlanması eğitimde geç kalınmışlığı önler ve öğrencinin ilerleyen eğitim hayatında yeni öğrenimlerinin daha kolay ve kalıcı olmasını sağlar.

Plus Bahçeşehir'le çocuklarınız eğitim hayatına artılarla başlasın...

bottom of page